Automatyka Domowa

Celem automatyki budynkowej jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowników domu mieszkania czy firmy. Dzięki odpowiedniej konfiguracji systemu i dopasowaniu go do potrzeb, proponowane przez nas rozwiązanie pomoże Ci zaoszczędzić na rachunkach, zwłaszcza tych związanych z energią elektryczną. Będziesz mieć kontrolę nad wydatkami związanymi z użyciem energii przez konkretne urządzenia w Twoim domu, co pozwoli Ci lepiej zarządzać budżetem.
Nowoczesne rozwiązania firmy Ropam umożliwiają między innymi:

null

Sterowanie ogrzewaniem

Zarządzanie temperaturą w domach może być źródłem znacznych oszczędności. Nie ważna czy jesteś w domu czy w podróży – zawsze masz dostęp do zmiany aktualnej temperatury w swoim domu.
Sterowanie ogrzewaniem wykonane przez Ropam Elektronik ogrzeje wybrany pokój do żądanej temperatury, zanim wrócisz do domu.

null

Sterowanie Roletami

Ropam Elektronik oferuje łatwe w obsłudze elementy sterujące, które umożliwiają kompleksową regulację rolet – możesz je mieć w dowolnej pozycji, zgodnie z potrzebami. Sterować roletami możesz również wtedy, gdy jesteś poza domem.

null

Sterowanie oświetleniem

Możliwości sterowania oświetleniem inteligentnego domu są bardzo szerokie. Wszystko w najwyższej jakości wariantach wzorniczych – aby smart home był nie tylko odpowiedzią na Twoje potrzeby oświetleniowe, ale też pięknym domem. Zapewniamy rozwiązania technologiczne które są praktyczne i energooszczędne.

null

Sterowanie bramami

Dzisiejsza technologia daje możliwość zdalnego sterowania i obsługi zamków do bram lub urządzeń do otwierania bram z telefonu komórkowego, nawet gdy nie ma Cię w domu. Podobnie, jeśli chodzi o szlabany. Tego rodzaju urządzenia doskonale integrują się z platformami inteligentnego domu, zapewniając zupełnie nowy poziom doświadczenia w zwykłej codzienności.

null

Podlewanie ogrodu

Inteligentny zestaw czujników kontroli nawadniania ogrodu to nowoczesne ogrodnictwo. Steruje systemem nawadniania – tym samym umożliwiając spersonalizowane, w pełni automatyczne, a przede wszystkim zgodne z zapotrzebowaniem nawadnianie wybranych obszarów ogrodu.

null

Sterowanie wentylacją

Sterowanie wentylacją oraz klimatyzacją może poprawić i spersonalizować nasz codzienny komfort. Dzięki wbudowanej łączności Wi-Fi takie rozwiązanie pozwala kontrolować moc klimatyzatora, temperaturę i prędkość wentylatora w dowolnym miejscu i czasie za pomocą dedykowanej aplikacji.

null

Monitoring Jakości powietrza

Mając w swoim domu bądź biurze wybrany rodzaj inteligentnego monitorowania jakości powietrza, możesz mierzyć nie tylko poziom zanieczyszczeń, wilgotność, ale też lotne związki organiczne i dwutlenek węgla. Zostaniesz też poinformowany, jeśli poziom którejś z substancji zostanie niebezpiecznie przekroczony.